John H Collins Gwent Cross Country League 2019-2020

12 October 2019 : Llandaff Fields, Cardiff

 
       Under 15 Boys Individual Results
 
 
Current Standings
 
 1  Frank Morgan                 Carmarthen Harriers           1 Pts
 2  Osian Tyrrell                Cardiff AAC                   2 Pts
 3  Rhys Llewellyn               Pembrokeshire Harriers        3 Pts
 4  Charlie Harris               Swansea Harriers              4 Pts
 5  Joe Markey                   Avon Valley Runners           5 Pts
 6  Seamus Robinson              Westbury Harriers             6 Pts
 7  Aled Tumelty                 Swansea Harriers              7 Pts
 8  Ben Hughes                   Cardiff AAC                   8 Pts
 9  Charlie Hurdman              Cardiff AAC                   9 Pts
10  Jack Harvey                  Wells City Harriers          10 Pts
Overall individual results are based on the best 3 of the first 4 fixtures plus the last fixture
 
 
Position Name                      Club                               Time   Points  Series
    1 Frank Morgan                 Carmarthen Harriers               10:31      1   ( 1)   *
    2 Osian Tyrrell                Cardiff AAC                       10:54      2   ( 2)   *
    3 Rhys Llewellyn               Pembrokeshire Harriers            11:01      3   ( 3)   *
    4 Charlie Harris               Swansea Harriers                  11:04      4   ( 4)   *
    5 Joe Markey                   Avon Valley Runners               11:11      5   ( 5)   *
    6 Seamus Robinson              Westbury Harriers                 11:14      6   ( 6)   *
    7 Aled Tumelty                 Swansea Harriers                  11:14      7   ( 7)   *
    8 Ben Hughes                   Cardiff AAC                       11:15      8   ( 8)   *
    9 Charlie Hurdman              Cardiff AAC                       11:16      9   ( 9)   *
   10 Jack Harvey                  Wells City Harriers               11:16     10   (10)   *
   11 William Maine                North Somerset AC                 11:19     11   (11)   
   12 Zach Elvy                    Carmarthen Harriers               11:21     12   (12)   
   13 Elis Finlayson               Cardiff AAC                       11:22     13   (13)   
   14 Aneurin Read                 Rhymney Valley AC                 11:24     14   (14)   
   15 Leo Stark                    Newport Harriers                  11:26     15   (15)   
   16 Ollie Campbell               North Somerset AC                 11:27     16   (16)   
   17 Jack Organ                   Brecon AC                         11:27     17   (17)   
   18 Ben Farrell                  Cardiff AAC                       11:30     18   (18)   
   19 Artie Savage-Swaine          Westbury Harriers                 11:32     19   (19)   
   20 Louie Brunsdon               North Somerset AC                 11:32     20   (20)   
   21 Oliver Lloyd                 Newport Harriers                  11:33     21   (21)   
   22 Samuel Holloway              North Somerset AC                 11:41     22   (22)   
   23 Tom Attwood                  Swansea Harriers                  11:43     23   (23)   
   24 Henry Evans                  Newport Harriers                  11:47     24   (24)   
   25 Rhys Blow                    Aberdare VAAC                     11:48     25   (25)   
   26 Oliver Humphreys             Newport Harriers                  11:49     26   (26)   
   27 Scott Price                  Carmarthen Harriers               11:51     27   (27)   
   28 Loui Camilleri               Cardiff Archers                   11:52     28   (28)   
   29 Ned Collins                  Brecon AC                         11:54     29   (29)   
   30 Finlay Davies                Newport Harriers                  11:55     30   (30)   
   31 Eoin O'Halloran              Bristol & West AC                 11:57     31   (31)   
   32 Matthew Lewis                Swansea Harriers                  11:59     32   (32)   
   33 Finlay Catling               Neath Harriers                    12:02     33   (33)   
   34 Owen Price-Davies            Brecon AC                         12:06     34   (34)   
   35 Rhys Phillips                Haberdashers Monmouth Schools     12:07     35   (35)   
   36 Oliver Andrews               North Somerset AC                 12:08     36   (36)   
   37 Morgan Lythell               Avon Valley Runners               12:08     37   (37)   
   38 Isaac Jones                  Newport Harriers                  12:09     38   (38)   
   39 Thomas Weeks                 Newport Harriers                  12:10     39   (39)   
   40 Misha Evans                  Bristol & West AC                 12:12     40   (40)   
   41 Jack Bruce                   Pembrokeshire Harriers            12:16     41   (41)   
   42 Dafydd King                  Swansea Harriers                  12:16     42   (42)   
   43 Jack Thomas                  Carmarthen Harriers               12:17     43   (43)   
   44 Ishmael Bradley              Bristol & West AC                 12:18     44   (44)   
   45 Jack Powell                  Westbury Harriers                 12:18     45   (45)   
   46 Joseph Hull                  Bristol & West AC                 12:19     46   (46)   
   47 Tomos O'Brien                Celtic Tri                        12:21     47   (47)   
   48 Evan Harris                  Barry & Vale Harriers             12:22     48   (48)   
   49 William Sandiford            North Somerset AC                 12:23     49   (49)   
   50 Tristan Tene-Cumberland      Brecon AC                         12:28     50   (50)   
   51 Amos Kingston                Bristol & West AC                 12:30     51   (51)   
   52 Jay Hunt                     Bristol & West AC                 12:31     52   (52)   
   53 Steffan Davies               Carmarthen Harriers               12:34     53   (53)   
   54 Stan Hemmings                North Somerset AC                 12:36     54   (54)   
   55 Isaac Jones                  Cardiff AAC                       12:38     55   (55)   
   56 Lewis Jacobs                 Rhondda AC                        12:42     56   (56)   
   57 Ben Morgan                   North Somerset AC                 12:46     57   (57)   
   58 Joseph Palmer                North Somerset AC                 12:48     58   (58)   
   59 Alex Rideout                 Cardiff AAC                       12:50     59   (59)   
   60 Alexander Buro               North Somerset AC                 12:51     60   (60)   
   61 Christopher Jones            Cardiff Archers                   12:56     61   (61)   
   62 Jacob Franklin               Bristol & West AC                 13:02     62   (62)   
   63 Benjamin Sullivan            Swansea Harriers                  13:05     63   (63)   
   64 Morgan Williams              Carmarthen Harriers               13:07     64   (64)   
   65 Bryn Peters                  Carmarthen Harriers               13:10     65   (65)   
   66 Dafydd Pratchett             Bridgend AC                       13:11     66   (66)   
   67 Harry Shepherdson            Brecon AC                         13:13     67   (67)   
   68 Jac Matthews                 Rhymney Valley AC                 13:20     68   (68)   
   69 Leroy Griffiths              Rhondda AC                        13:22     69   (69)   
   70 Iwan Wilson                  Llanelli AAC                      13:24     70   (70)   
   71 Tomek Czerepinski            Bristol & West AC                 13:26     71   (71)   
   72 Tate Cantwell-Hutton         Chepstow Harriers                 13:27     72   (72)   
   73 Tomos Gardiner               Aberdare VAAC                     13:39     73   (73)   
   74 Morgan Long                  Aberdare VAAC                     13:41     74   (74)   
   75 Joshua Morgan                Bridgend AC                       13:43     75   (75)   
   76 Ismail Rashid                Bristol & West AC                 13:49     76   (76)   
   77 Owen Griffiths               Brecon AC                         13:54     77   (77)   
   78 Kyle Burford                 North Somerset AC                 14:02     78   (78)   
   79 Zachary Roe                  Bristol & West AC                 14:11     79   (79)   
   80 Akex Ward                    Chepstow Harriers                 14:15     80   (80)   
   81 Stanley Jones                Cardiff AAC                       14:17     81   (81)   
   82 Ellis Caddick                Carmarthen Harriers               14:20     82   (82)   
   83 Thomas Davies                Chepstow Harriers                 14:21     83   (83)   
   84 Finley Keane                 Cardiff Archers                   14:38     84   (84)   
   85 Luke Fletcher                Cardiff Archers                   14:53     85   (85)   
   86 Ethan Meyrick                Cardiff AAC                       14:55     86   (86)   
   87 Jack Lake                    Aberdare VAAC                     14:57     87   (87)   
   88 Matthew Cox                  Celtic Tri                        15:05     88   (88)   
   89 Joseph McNamara              Bristol & West AC                 15:23     89   (89)   
   90 Morgan Dickson               Aberdare VAAC                     15:37     90   (90)   
   91 Ellis Carey                  Aberdare VAAC                     15:38     91   (91)   
   92 Garyn Williams               Aberdare VAAC                     15:50     92   (92)   
   93 Tomos Davies                 Cardiff AAC                       16:03     93   (93)   
   94 Aneirin Jenkins-Belohorska   Blaenau Gwent AC                  16:42     94   (94)   
   95 Jonty Cartwell-Hutton        Chepstow Harriers                 16:47     95   (95)   
   96 Harri Jones                  Aberdare VAAC                     18:25     96   (96)   
   97 Zac Pugh                     Rhondda AC                        19:25     97   (97)   
 
Non-Participant Points:
     Race 1 = 98
 
 
T-Shirt Winners For The Season So Far (Top 10% In Any Race); See Website for Details
          Aled Tumelty             Swansea Harriers
          Ben Hughes               Cardiff AAC
          Charlie Harris           Swansea Harriers
          Charlie Hurdman          Cardiff AAC
          Frank Morgan             Carmarthen Harriers
          Jack Harvey              Wells City Harriers
          Joe Markey               Avon Valley Runners
          Osian Tyrrell            Cardiff AAC
          Rhys Llewellyn           Pembrokeshire Harriers
          Seamus Robinson          Westbury Harriers
 
 

Updated 13/11/19: Notified spelling corrected, race 1 non-participant points corrected