John H Collins Gwent Cross Country League 2019-2020

9 November 2019 : Pembrey Country Park

 
       Under 15 Boys Individual Results
 
 
Current Standings
 
 1  Rhys Llewellyn               Pembrokeshire Harriers        6 Pts
 2  Seamus Robinson              Westbury Harriers             7 Pts
 3  Ben Hughes                   Cardiff AAC                  10 Pts
 4  Aled Tumelty                 Swansea Harriers             11 Pts
 5  Osian Tyrrell                Cardiff AAC                  12 Pts
 6  Charlie Hurdman              Cardiff AAC                  14 Pts
 7  Elis Finlayson               Cardiff AAC                  19 Pts
 8  Aneurin Read                 Rhymney Valley AC            21 Pts
 9  Zach Elvy                    Carmarthen Harriers          27 Pts
10  Louie Brunsdon               North Somerset AC            28 Pts
Current Standings based on 2 out of 2 events
Overall individual results are based on the best 3 of the first 4 fixtures plus the last fixture
 
 
Position Name                      Club                               Time   Points  Series
    1 Seamus Robinson              Westbury Harriers                 11:50      1   ( 6, 1= 7)  *
    2 Ben Hughes                   Cardiff AAC                       12:01      2   ( 8, 2=10)  *
    3 Rhys Llewellyn               Pembrokeshire Harriers            12:07      3   ( 3, 3= 6)  *
    4 Aled Tumelty                 Swansea Harriers                  12:15      4   ( 7, 4=11)  *
    5 Charlie Hurdman              Cardiff AAC                       12:17      5   ( 9, 5=14)  *
    6 Elis Finlayson               Cardiff AAC                       12:24      6   (13, 6=19)  *
    7 Aneurin Read                 Rhymney Valley AC                 12:26      7   (14, 7=21)  *
    8 Louie Brunsdon               North Somerset AC                 12:28      8   (20, 8=28)  *
    9 Samuel Holloway              North Somerset AC                 12:33      9   (22, 9=31)  
   10 Osian Tyrrell                Cardiff AAC                       12:34     10   ( 2,10=12)  
   11 Henry Evans                  Newport Harriers                  12:34     11   (24,11=35)  
   12 Ollie Campbell               North Somerset AC                 12:42     12   (16,12=28)  
   13 Jack Organ                   Brecon AC                         12:44     13   (17,13=30)  
   14 Eoin O'Halloran              Bristol & West AC                 12:46     14   (31,14=45)  
   15 Zach Elvy                    Carmarthen Harriers               12:50     15   (12,15=27)  
   16 Finlay Catling               Neath Harriers                    12:53     16   (33,16=49)  
   17 Tom Attwood                  Swansea Harriers                  12:55     17   (23,17=40)  
   18 Leo Stark                    Newport Harriers                  12:57     18   (15,18=33)  
   19 Joe Joyce                    Cardiff AAC                       12:59     19   ( x,19=117)  
   20 Ben Farrell                  Cardiff AAC                       13:00     20   (18,20=38)  
   21 Oliver Lloyd                 Newport Harriers                  13:01     21   (21,21=42)  
   22 Ned Collins                  Brecon AC                         13:03     22   (29,22=51)  
   23 Loui Camilleri               Cardiff Archers                   13:09     23   (28,23=51)  
   24 Oliver Humphreys             Newport Harriers                  13:09     24   (26,24=50)  
   25 Jonathan Price               Sarn Hellen                       13:12     25   ( x,25=123)  
   26 Oliver Andrews               North Somerset AC                 13:13     26   (36,26=62)  
   27 Amos Kingston                Bristol & West AC                 13:14     27   (51,27=78)  
   28 Arthur Bell                  Brecon AC                         13:16     28   ( x,28=126)  
   29 Isaac Jones                  Newport Harriers                  13:26     29   (38,29=67)  
   30 Rhys Blow                    Aberdare VAAC                     13:28     30   (25,30=55)  
   31 Jack Powell                  Westbury Harriers                 13:29     31   (45,31=76)  
   32 Steffan Davies               Carmarthen Harriers               13:30     32   (53,32=85)  
   33 Ishmael Bradley              Bristol & West AC                 13:31     33   (44,33=77)  
   34 Dafydd King                  Swansea Harriers                  13:33     34   (42,34=76)  
   35 Scott Price                  Carmarthen Harriers               13:34     35   (27,35=62)  
   36 Jack Thomas                  Carmarthen Harriers               13:38     36   (43,36=79)  
   37 Fred Cummins                 Bristol & West AC                 13:42     37   ( x,37=135)  
   38 Matthew Lewis                Swansea Harriers                  13:43     38   (32,38=70)  
   39 Ben Morgan                   North Somerset AC                 13:48     39   (57,39=96)  
   40 Tristan Tene-Cumberland      Brecon AC                         13:48     40   (50,40=90)  
   41 Stan Hemmings                North Somerset AC                 13:51     41   (54,41=95)  
   42 Christopher Jones            Cardiff Archers                   13:53     42   (61,42=103)  
   43 Isaac Jones                  Cardiff AAC                       13:55     43   (55,43=98)  
   44 Jack Bruce                   Pembrokeshire Harriers            13:56     44   (41,44=85)  
   45 Alexander Buro               North Somerset AC                 13:58     45   (60,45=105)  
   46 Alex Rideout                 Cardiff AAC                       13:59     46   (59,46=105)  
   47 Tomos O'Brien                Celtic Tri                        14:02     47   (47,47=94)  
   48 Joseph Hull                  Bristol & West AC                 14:02     48   (46,48=94)  
   49 Jacob Franklin               Bristol & West AC                 14:05     49   (62,49=111)  
   50 Dafydd Pratchett             Bridgend AC                       14:07     50   (66,50=116)  
   51 Iwan Wilson                  Llanelli AAC                      14:12     51   (70,51=121)  
   52 Misha Evans                  Bristol & West AC                 14:12     52   (40,52=92)  
   53 Aiden Jones                  Aberdare VAAC                     14:15     53   ( x,53=151)  
   54 Josh Pritchard               Swansea Harriers                  14:16     54   ( x,54=152)  
   55 Hari Elias                   Cardiff AAC                       14:18     55   ( x,55=153)  
   56 Bryn Peters                  Carmarthen Harriers               14:19     56   (65,56=121)  
   57 Tomos Gardiner               Aberdare VAAC                     14:20     57   (73,57=130)  
   58 Morgan Williams              Carmarthen Harriers               14:21     58   (64,58=122)  
   59 Ellis Caddick                Carmarthen Harriers               14:25     59   (82,59=141)  
   60 Josh Allen                   Rhymney Valley AC                 14:27     60   ( x,60=158)  
   61 Leroy Griffiths              Rhondda AC                        14:32     61   (69,61=130)  
   62 Joseph Palmer                North Somerset AC                 14:34     62   (58,62=120)  
   63 Jac Matthews                 Rhymney Valley AC                 14:35     63   (68,63=131)  
   64 Kyle Burford                 North Somerset AC                 14:44     64   (78,64=142)  
   65 Alex Bennett                 Blaenau Gwent AC                  14:56     65   ( x,65=163)  
   66 Tomek Czerepinski            Bristol & West AC                 14:58     66   (71,66=137)  
   67 Isaac Williams               Rhymney Valley AC                 14:58     67   ( x,67=165)  
   68 Morgan Long                  Aberdare VAAC                     15:03     68   (74,68=142)  
   69 Stanley Jones                Cardiff AAC                       15:05     69   (81,69=150)  
   70 Rogan Cox                    Carmarthen Harriers               15:08     70   ( x,70=168)  
   71 Jonty Cartwell-Hutton        Chepstow Harriers                 15:17     71   (95,71=166)  
   72 Alex Robertson               Bristol & West AC                 15:25     72   ( x,72=170)  
   73 Joshua Morgan                Bridgend AC                       15:37     73   (75,73=148)  
   74 Tomas Clarke                 Bridgend AC                       16:13     74   ( x,74=172)  
   75 Harley Morgan                Aberdare VAAC                     16:16     75   ( x,75=173)  
   76 Matthew Cox                  Celtic Tri                        16:28     76   (88,76=164)  
   77 Joseph McNamara              Bristol & West AC                 16:30     77   (89,77=166)  
   78 Ellis Carey                  Aberdare VAAC                     16:31     78   (91,78=169)  
   79 Luke Fletcher                Cardiff Archers                   16:45     79   (85,79=164)  
   80 Morgan Dickson               Aberdare VAAC                     16:53     80   (90,80=170)  
   81 Garyn Williams               Aberdare VAAC                     16:53     81   (92,81=173)  
   82 Ethan Meyrick                Cardiff AAC                       16:54     82   (86,82=168)  
   83 James Thomas                 Llanelli AAC                      17:19     83   ( x,83=181)  
   84 Jack Lake                    Aberdare VAAC                     17:45     84   (87,84=171)  
 
Non-Participant Points:
     Race 1 = 98
     Race 2 = 85
 
 
T-Shirt Winners For The Season So Far (Top 10% In Any Race); See Website for Details
          Aled Tumelty             Swansea Harriers
          Aneurin Read             Rhymney Valley AC
          Ben Hughes               Cardiff AAC
          Charlie Harris           Swansea Harriers
          Charlie Hurdman          Cardiff AAC
          Elis Finlayson           Cardiff AAC
          Frank Morgan             Carmarthen Harriers
          Jack Harvey              Wells City Harriers
          Joe Markey               Avon Valley Runners
          Louie Brunsdon           North Somerset AC
          Osian Tyrrell            Cardiff AAC
          Rhys Llewellyn           Pembrokeshire Harriers
          Seamus Robinson          Westbury Harriers
 
 

Updated 13/11/19 6pm: Notified spellings corrected, race 1 non-participant points minor corrections, race 2 major correction to team points