John H Collins Gwent Cross Country League 2019-2020

12 October 2019 : Llandaff Fields, Cardiff

 
      Under 17 Women Individual Results
 
 
Current Standings
 
 1  Ashleigh Willis              Swansea Harriers              1 Pts
 2  Rosie Hamilton-James         Westbury Harriers             2 Pts
 3  Aimee Callow                 Cardiff Archers               3 Pts
 4  Claudia Spice                Bristol & West AC             4 Pts
 5  Kate Howard                  Westbury Harriers             5 Pts
 6  Moli Lyons                   Cardiff AAC                   6 Pts
 7  Fiona Bostock                Cardiff AAC                   7 Pts
 8  Holly Biggar                 Wells City Harriers           8 Pts
 9  Nia Ciatworthy               Cardiff AAC                   9 Pts
10  Tiegan Ward                  Brecon AC                    10 Pts
Overall individual results are based on the best 3 of the first 4 fixtures plus the last fixture
 
 
Position Name                      Club                               Time   Points  Series
    1 Ashleigh Willis              Swansea Harriers                  17:12      1   ( 1)   *
    2 Rosie Hamilton-James         Westbury Harriers                 17:25      2   ( 2)   *
    3 Aimee Callow                 Cardiff Archers                   17:35      3   ( 3)   *
    4 Claudia Spice                Bristol & West AC                 17:38      4   ( 4)   *
    5 Kate Howard                  Westbury Harriers                 17:40      5   ( 5)   
    6 Moli Lyons                   Cardiff AAC                       17:43      6   ( 6)   
    7 Fiona Bostock                Cardiff AAC                       17:53      7   ( 7)   
    8 Holly Biggar                 Wells City Harriers               18:05      8   ( 8)   
    9 Nia Ciatworthy               Cardiff AAC                       18:08      9   ( 9)   
   10 Tiegan Ward                  Brecon AC                         18:09     10   (10)   
   11 Pia Lewis                    Millfield School                  18:15     11   (11)   
   12 Mia Goddard                  Cardiff AAC                       18:17     12   (12)   
   13 Elin Griffiths               Newport Harriers                  18:22     13   (13)   
   14 Charlotte Roberts            Millfield School                  18:24     14   (14)   
   15 Danni Sinclair               Bristol & West AC                 18:27     15   (15)   
   16 Bethan Meyrick               Cardiff AAC                       18:36     16   (16)   
   17 Darcie Bass                  Swansea Harriers                  18:43     17   (17)   
   18 Alice Bridger-Morales        North Somerset AC                 18:47     18   (18)   
   19 Isabel Clark                 Blaenau Gwent AC                  18:53     19   (19)   
   20 Rhiannon Paton               Westbury Harriers                 18:58     20   (20)   
   21 Alanah Hill                  Cardiff Archers                   19:10     21   (21)   
   22 Charlotte Hull               Millfield School                  19:29     22   (22)   
   23 Emily Murray                 Wells City Harriers               19:38     23   (23)   
   24 India Ibbotson               Team Bath AC                      19:43     24   (24)   
   25 Orli Cranston                Avon Valley Runners               19:49     25   (25)   
   26 Megan Jones                  Cardiff Archers                   19:57     26   (26)   
   27 Lili Jones                   Cardiff AAC                       19:58     27   (27)   
   28 Rebecca George               Barry & Vale Harriers             20:01     28   (28)   
   29 Caitlyn Roberts              Aberdare VAAC                     20:02     29   (29)   
   30 Bethany Gold                 Cardiff AAC                       20:16     30   (30)   
   31 Lili Hutchings               Bridgend AC                       20:28     31   (31)   
   32 Cathryn Morgan               Neath Harriers                    20:34     32   (32)   
   33 Megan Jones                  Carmarthen Harriers               20:46     33   (33)   
   34 Freya Roberts                Cardiff Archers                   20:49     34   (34)   
   35 Jessica Morris               Pembrokeshire Harriers            20:52     35   (35)   
   36 Emily Wilcox                 Newport Harriers                  20:54     36   (36)   
   37 Catrin Ryder                 Aberdare VAAC                     21:32     37   (37)   
   38 Eleri Wood                   Bridgend AC                       21:37     38   (38)   
   39 Ffion Birt (Guest)           Guest                             21:47                 
   40 Ashleigh Steer               Newport Harriers                  21:55     39   (39)   
   41 Mirain Lloyd                 Swansea Harriers                  23:12     40   (40)   
   42 Willow Hughes                Bridgend AC                       23:47     41   (41)   
   43 Evie Clemmett                Bridgend AC                       24:56     42   (42)   
   44 Brooke Smith                 Pont-y-pwl & District Runners     26:11     43   (43)   
 
Non-Participant Points:
     Race 1 = 44
 
 
T-Shirt Winners For The Season So Far (Top 10% In Any Race); See Website for Details
          Aimee Callow             Cardiff Archers
          Ashleigh Willis          Swansea Harriers
          Claudia Spice            Bristol & West AC
          Rosie Hamilton-James     Westbury Harriers
 
 

Updated 13/11/19: Notified spelling corrected, race 1 non-participant points corrected